2018-2019 н.р.

ДПА ПІСЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ПРОВОДИТИМЕТЬСЯ ЛИШЕ З 2 ПРЕДМЕТІВ, А ДАТИ ВИПУСКНИХ ВЕЧОРІВ ТА ОСТАННІХ ДЗВОНИКІВ ВИЗНАЧАЄ ШКОЛА САМОСТІЙНО, - ЛИСТ МОН

Державна підсумкова атестація після четвертого класу цього року проходитиме лише з двох предметів, матиме виключно моніторинговий характер, а завдання ДПА для дітей укладатимуть самі вчителі. Про це йдеться у листі Міністерства освіти і науки України «Про організоване завершення 2017/2018 н.р. та особливості проведення ДПА у закладах загальної середньої освіти» №1_9-66.

Так, при переході до 5-го класу діти писатимуть ДПА у формі контрольних робіт з української мови (передбачає оцінювання результатів навчання одразу з української мови та читання) і математики. Попередні роки четверокласники писали ДПА з трьох предметів, адже знання з української мови і читання перевірялися в межах двох різних контрольних робіт.

У листі також наголошується, що школи самостійно визначають терміни проведення державної підсумкової атестації учнів 4-х і 9-х класів, «останніх дзвоників» та випускних вечорів.

У школах, де діти вивчають чи навчаються мовою національної меншини, за бажанням батьків та педагогічного колективу учні можуть додатково проходити ДПА з третього предмета: мови національної меншини. Як і раніше, рішення про проведення відповідного ДПА має бути підкріплене рішенням педагогічної ради закладу та письмовими зверненнями батьків.

МОН також підкреслює, що результати ДПА не враховуються під час виставлення річних оцінок з предметів, з яких учень проходив атестацію. Тобто оцінки за ДПА виставляються у табелі учня в окремій колонці і не впливають на оцінки за семестри чи рік.

Після 9-го класу учні складатимуть ДПА з трьох предметів: української мови, математики та одного предмету за вибором педагогічної ради школи. Зокрема, це можуть бути українська література, зарубіжна література, іноземна мова (англійська/німецька/іспанська/французька мова відповідно до навчального плану закладу освіти), історія України, всесвітня історія, правознавство (практичний курс), географія, біологія, хімія, фізика, інформатика. У закладах освіти з навчанням або вивченням мов національних меншин третім предметом для ДПА можуть бути мова національної меншини або інтегрований курс «Література».

Завдання, за якими учень складає ДПА, пишуться вчителями школи на основі затверджених Міністерством орієнтовних вимог до змісту атестаційних завдань. Після цього завдання має затвердити керівник закладу.

Наприкінці школи, в 11-му класі, школярі складають державну підсумкову атестацію в формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Вона також відбуватиметься з трьох предметів. Одне обов’язкове тестування з української мови та літератури, другий предмет учні зможуть обрати з-поміж історії України та математики. Третій предмет учень обирає самостійно з решти предметів, за якими проводиться ЗНО. Більше про ДПА у формі ЗНО після 11-го класу можна прочитати насайті Українського центру оцінювання якості освіти.

У закладах освіти з навчанням або вивченням мов національних меншин учні можуть додатково проходити ДПА з четвертого предмета мови національної меншини. ДПА з мови національної меншини проводиться за місцем навчання за завданнями, що укладаються вчителями закладу освіти.

Цьогоріч учні 9-х класів не здаватимуть державну підсумкову атестацію за технологією ЗНО – роз’яснення МОН

2019 року державну підсумкову атестацію за технологією ЗНО здаватимуть лише учні 11-х класів, а також студенти закладів вищої (коледжі та технікуми) та професійної освіти, які цього року завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти.

Учні 9-х класів, як і в попередні роки, здаватимуть ДПА у письмовій формі (НЕ в формі ЗНО).

Відповідне роз’яснення надає МОН сьогодні, 10 січня 2019 року, у зв’язку численними зверненнями учнів та їхніх батьків щодо проходження державної підсумкової атестації в формі ЗНО у 9-му класі.

Як раніше повідомляла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, запуск ЗНО в 9-му класі планується до старту старшої профільної школи НУШ. За чинним календарем реформи це орієнтовно після 2026-2027 навчального року.

Стосовно випускників 11-х класів, то їм результати ЗНО зараховуватимуться як оцінки за ДПА з таких предметів:

  • українська мова і література (частина з української мови) (обов’язково);
  • математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття) (на вибір випускника);
  • один з предметів, за якими складається ЗНОhttp://testportal.gov.ua/novatsiyi-grafik-predmety/(на вибір випускника).

Учням, які оберуть іноземну мову, результат ЗНО буде зараховано залежно від рівня, на якому вони вивчали мову.

Студенти закладів вищої та професійної освіти складатимуть ДПА у формі ЗНО тільки з двох предметів: української мови та на вибір математики або історії України.

2016-2017 н.р.

Державна підсумкова атестація у 4 класі проводитиметься з 3 предметів: української мови, літературного читання та математики письмово у формі підсумкових контрольних робіт; у 9 класі­ з трьох предметів: української мови, математики та біології у письмовій формі, за завданнями укладеними учителями відповідного фаху, погодженими педагогічною радою та затвердженими керівником навчального закладу;­ для всіх випускників у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з 23 травня по 16 червня 2017 року згідно з графіком, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 31.08.2016 № 1055 «Про затвердження Календарного плану підготовки та проведення у 2017 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти», обов’язково з трьох предметів.

Розклад

проведення державних підсумкових атестацій

у Колтівській ЗОШ І – ІІІ ступенів

у 4 класі

за 2016 – 2017 н. р.

№ п/п Предмет Час проведення Дата
1 Українська мова 9 год. 55 хв. 16 травня
2 Математика 9 год. 55 хв. 18 травня
3 Літературне читання 9 год. 55 хв. 23 травня

Розклад

проведення державних підсумкових атестацій

у Колтівській ЗОШ І – ІІІ ступенів

у 9 класі

за 2016 – 2017 н. р.

№ з/п Предмет Час проведення Дата
1 Українська мова 9 год. 00 хв. 30 травня
2 Математика 9 год. 00 хв. 2 червня
3 Біологія 9 год. 00 хв. 8 червня

Підготовка до ЗНО з історії України

В закладці «ЗНО-2017 – Підготовка до ЗНО-2017 надана можливість учасникам попрацювати онлайн із зображеннями пам’яток із історії України, що включені до «Переліку пам’яток архітектури та образотворчого мистецтва, обов’язкових для розпізнавання абітурієнтами», за програмою

Тренінг ON-LINE. «Пам’ятки з історії України»

Підготовка до ЗНО з історії України

Усім, хто готується до іспиту з історії України, пропонуємо безкоштовний онлайн-сервіс, що містить завдання тестів ЗНО з історії України, правильні відповіді на завдання, а також ґрунтовні пояснення провідних фахівців до правильної відповіді кожного із завдань тесту

http://osvita.ua/test/51028/

ГРАФІК ЗНО-2017

Основна сесія
23.05 українська мова і література

25.05 іспанська мова

25.05 німецька мова

25.05 французька мова

29.05 англійська мова

31.05 математика

02.06 історія України

06.06 російська мова

08.06 біологія

12.06 географія

14.06 фізика

16.06 хімія

Кiлькiсть переглядiв: 431

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Колтівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Україна, Львівська область, Золочівський район, с.Колтів, Головна, 30

Дата останньої зміни 02 Березня 2024

Цей сайт безкоштовний!